Yüreğir Evde Sağlık Hizmetleri

Yüreğir Evde Sağlık Hizmetleri

Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri kapsamında yaş kalp hastalıkları ya da onkolojik hastalıklar nedeniyle sağlık kurumlarına gitmekte zorluk çeken hastalara muayene, tedavi, tahlil, tıbbi bakım ve rehabilitasyon işlemleri gibi hizmetler bulundukları ortamda verilir;


Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmetleri avantajları arasında şunlar sayılabilir:


- Kişilerin bulundukları ortamda (ev, iş yeri vb.) sağlık hizmeti almasını sağlar. Bu sayede tanıdığı bir ortamda hasta kendini daha güvende ve rahatlamış hissedeceği için tedaviye daha olumlu yanıt verebilir, hafızayı etkileyen durumlarda bu özellikle önemlidir.


- Kişiye özel tedavi ve bakım sağlar. Kişiye özel bakım, hastanın kendisini rahat hissetmesi için gereken diğer önemli nedenlerden birisidir. Hasta bu sayede gerekli bakımı aldığından emin olmuş olur.


- Yaşlılık, ağır hastalık ya da sürekli olarak devam eden bir durum nedeniyle sağlık kurumuna giderek tedavi olamayan hastalara, sağlık hizmetinin bulunulan ortamda sunulmasını sağlar.


- Hastaların ve hasta yakınlarının, hasta bakımı hakkında ihtiyacı olan eğitimin verilmesini sağlar. Hasta yakınlarının sürece dahil olması aynı zamanda hem hastanın psikolojik ve sosyal yönlerden iyileşmesine olanak tanır, hem de hastanın yakınları hangi durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi oldukları için üzerlerindeki stres ve korku azalır.


- Hasta ve hasta yakınları için zamandan tasarruf sağlar. Hasta yakınları hastaları hastaneye götürmek ve gerekli işlemleri sürdürmek için harcayacakları süreyi direkt olarak hastanın kendisine yöneltebilecekleri için iyileşme süreci kısaltılmış olur.


- Yatağa tam ya da yarı bağımlı bireyler için sunulan sağlık hizmetleri ile hastaların temel ihtiyaçları giderilir ve öz bakım desteği sunulur.


- Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmetleri avantajları arasında, hizmetin yakın bir denetim gerektirmesi dolayısıyla herhangi bir hastalık durumunda erken teşhis yapılabilmesi de bulunmaktadır.


- Teşhis konulmasından kişinin iyileşmesine kadar geçen süreçte kesintiye uğramayan, yüksek kalite ve dünya standartlarında merkezi görevli hizmet sağlar. Yaşam kalitesinin önemli ölçüde artmasına yardımcı olur.


- Sağlık hizmetlerinin dışında kalan zamanda yemek yemek, uyumak, sosyalleşmek gibi temel ihtiyaçlar için zaman kalacağından, hasta bağımsızlığını korumuş olur. Hastalarımızın hastalık ve/veya yaşlılık süreçlerini sevdikleriyle beraber geçirmesini sağlar. Yalnız kalacağından veya hareketlerinin kısıtlanacağından endişe duyan hastalarımız bu sayede kendilerini rahatta hissedeceklerdir.


- Evde bakım hizmeti sayesinde tedavi daha hızlı sürede ilerleyebilir ve masrafları kısar.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Diğer dünya ülkelerinde ve ülkemizde yaygın olarak uygulanan sünnet,

Evde serum takma işlemi intravenöz (damar içi) ilaç veya sıvı tedavis

Dikiş alma işlemi ağrısız ve basit bir operasyondur. Yara büyüklüğün